Pro rodiče

Rodičovské kavárničky 2020/21

Kavárničky jsou neformální setkávání rodičů dětí, které navštěvují MŠ i ZŠ. Někdy jsou pro rodiče jen MŠ nebo jen ZŠ, některé jsou spojené. Na kavárničkách se rodiče mohou blíže poznat, pomoct s výrobou pomůcek pro děti, domlouvat společně akce a získávat osobnější a bližší zpětnou vazbu od pedagogů.

Rodiče ve výuce

Naším přáním je, aby rodiče rostli společně se svými dětmi. Rodiče či prarodiče se tedy mohou účastnit nebo jakkoliv zapojit do výuky, do akcí s dětmi (např. Den Země, čtení před spaním ve školce…). Velmi oblíbené jsou exkurze školáků do pracovišť jejich rodičů (do kanceláří, na stavbu, na nádraží, atd.). Rádi s vámi společně vymyslíme vhodný program.

Spolupráce na akcích

Rádi přivítáme rodiče jako spolu-organizátory školních akcí. Můžete napéct či přichystat občerstvení, zajistit pomůcky nebo materiál, nebo nabídnout něco z vašich dovedností.

Tradičně největší školní akcí je Vánoční jarmark. Můžete přijít do družiny zapojit se do tvoření prodejních výrobků s dětmi (děti se pak podílejí na prodeji na jarmarku a jsou velmi pyšné, když se prodá něco, co samy vytvořily). Můžete také přinést vlastní výrobky s vánoční tématikou. Vrcholem příprav na jarmark je výroba adventních věnců v pátek před první adventní nedělí. Věnce se pak prodávají na jarmarku. Uvítáme také materiál na výrobu věnců (větve, korpusy, sušené ovoce na ozdobu, svíčky, oříšky a další přírodniny…).

Kontakt na rodiče organizující Vánoční jarmark: Martina Filipová, 720 543 290‬, filipova.martina@seznam.cz

Materiál pro tvoření s dětmi

Tvoření s dětmi v MŠ i ZŠ občas vyžaduje získat větší množství nějakého zajímavého kreativního materiálu. Pokud máte např. zbytky látek, vlny, barevných plastových výlisků, dřevěných odřezků a jiný materiál ve větším množství, který neupotřebíte, zkuste ho nabídnout učitelkám v MŠ nebo ZŠ.

Brigády – pečujeme společně o prostředí školy

Škola také několikrát do roka pořádá brigády, kde společně můžeme ušetřit na nákladech např. na vyklízení prostor, malování, úpravy na zahradě, drobné stavební práce, atd. Vždy podle možností rodičů děti v MŠ a ZŠ. Sledujte aktuální akce – brigády. Můžete-li nabídnout svou pomoc, velmi to oceníme. Vemte s sebou své děti, ať vidí, že vám na hezkém prostředí ve škole záleží.