Průvodci ZŠ

Zdeňka

4. a 5. třída

Od dětství miluje přírodu, je ráda v lese, v horách. Radost má i z deštivých dnů prožitých nad knihou, jak jinak než o přírodě. S myšlenkou lesních škol se prvně setkala ve Švédsku v roli vychovatelky. Kromě pedagogické zkušenosti prošla nepřeberným množstvím kurzů, mezi které patří také Respektovat a být respektován, čtyřletý kurz Montessori nebo dvouletý kurz Přírodní pedagogiky německého lektora Rudolfa Hetticha. Založila lesní školku pro své dvě děti a svou dceru učila do 5. třídy doma. Dává jí smysl učit děti v přírodě a prostřednictvím přírody.

Pepa

3., 4. a 5. třída, družina

Žije v Lanškrouně s manželkou a se třemi psy. Po předchozí práci v domovech pro seniory se rozhodl, že je čas na změnu a že to zkusí z druhé strany života, a to u dětí. Po roce stráveném v ZŠ a MŠ D. T. šel na zkušenou jako asisten do klasické základní školy, kde zjistil, že to pro něj není a tak, jak byla možnost, vrátil se za vámi a vašimi dětmi. Rád sportuje a největší jeho vášní je hokej a kynologie.

Man trimming bough of brush. Guy works in a backyard.

Aneta

čeština a matematika ve 4. třídě

Vystudovala na Masarykově univerzitě Speciální pedagogiku pro učitele. Zajímá se o alternativní směry ve vzdělání a v roce 2014 absolvovala kurz Začít spolu, dále také kurz Respektovat a být respektován. Baví ji i Montessori pedagogika, jóga pro děti i dospělé. Je maminkou dcery Laury.

Ráďa

3. třída

Studovala na VOŠP a SPgŠ v Litomyšli, poté pokračovala ve studiu na pedagogické fakultě UHK, učitelství I. stupeň s tělesnou výchovou. V uplynulé době absolvovala kurzy Plánování center aktivit,  Nenásilná komunikace, letní školu Začít spolu a letní školu Hejného metody. Dále minikurz Učitel v pozadí, Práce s chybou, Líný učitel a Lektorský kurz jógy smíchu? Miluje tanec, zpěv a vše, co s ním souvisí. Vede tanečky pro děti a ve volných chvílích se  věnuje ochotnickému divadlu. Je maminkou dcery Mirinky.

Man trimming bough of brush. Guy works in a backyard.

Evča

3. třída

Vystudovala na Lékařské fakultě v Ostravě, obor Ochrana veřejného zdraví, ale protože změna je život a srdce ji táhlo jinam, absolvovala v roce 2018 kurz asistenta pedagoga a logopedického preventisty, aby se mohla realizovat u dětí. Dlouhodobě se zajímá o vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami. Žije v Lanškrouně a je maminkou syna Honzíka, který je jí inspirací při tvorbě zábavných výukových materiálů pro děti. Prochází kurzem nenásilné komunikace a absolvovala kurz Rozvoj hrou. Ráda chodí na dlouhé procházky a baví ji čtení.

Verča

2. třída

Verča vystudovala obor Učitelství pro 1. stupeň a speciální pedagogiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. Absolvovala letní školu Začít spolu a kurzy Hejného matematiky, Nenásilné komunikace, Líného učitele atd. Velmi se zajímá o hudbu ve všech podobách, zejména o muzikoterapii pro děti. Absolvovala třísemestrální kurz Celostní muzikoterapie. Baví ji focení, plavání, keramika a cestování. Vede kroužek gymnastiky. Je maminkou malého školáka Sebastiána. Vždy bylo jejím snem učit děti beze strachu, být s nimi v rovnocenném vztahu s otevřeností a upřímností. Přeje si s dětmi poznávat a objevovat svět, předávat si zkušenosti a žít s radostí.

Man trimming bough of brush. Guy works in a backyard.

Maruška

1. třída

Od dětství miluji koně a přírodu. Později jsem si zamilovala i psychoterapii, vědomou práci s tělem a cestování. Pracovala jsem v různých zemích a objevovala nová místa, tradice i lidi. Pak do mého života vstoupily naše děti a já jsem se společně s mužem začala zabývat tím, jak být dobrým rodičem. Pracovala jsem v lesní školce, založila spolek, ve kterém se věnuji dětem v přítomnosti našich čtyřnohých přátel – koní. Byla jsem rok se svoji dcerou v individuálním vzdělávání. Věřím, že základem pro naplnění našeho potenciálu je vědět, kdo jsem. Pokud známe odpověď, můžeme plně prožít vše, s čím jsme do tohoto života přišli.

Radek

1. třída

Žije v Lanškrouně a se svou milou manželkou a dvěma malými kluky tvoří nerozlučnou čtyřku. Po 5letých zkušenostech s výukou maturantů na střední odborné škole a po absolvování pedagogického minima si řekl, že bude lepší začít od začátku. Proto dnes mohou rodiče a děti Radkovi zamávat při cestě do školy, když za každého počasí šlape na kole, aby stihl v ranním kruhu zahrát dětem na kytaru pár pěkných písniček pro dobrou náladu. Vedle mnoha komunikačních kurzů a dlouhodobého zájmu o respektující vzdělávání má za sebou kurzy Nenásilné komunikace. Jeho srdcovým materiálem je dřevo.

Man trimming bough of brush. Guy works in a backyard.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lucka

družina

Vystudovala vyšší odbornou školu pedagogickou se zaměřením na tělesnou výchovu a volný čas. Zajímá se o sport a zdravotní tělesnou výchovu. Vede kroužek sportovního karate pod DDM Damián v Lanškrouně. Absolvovala kurzy Respektovat a být respektován, Nenásilná komunikace a Agrese je OK. Má tři dcery, Veroniku, Terezu a Hanu.